OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Články

Články a aktuality

 • Jak je to s hubnutím a alkoholem?

  Alkohol je v podstatě potravina, protože obsahuje významné množství energie. V tomto článku půjde především o analýzu vlivu konzumace alkoholu na tělesnou hmotnost (a složení těla) s ohledem na fakt, že se zabýváme především problematikou dosažení a udržení optimální tělesné hmotnosti.

  21.1.2014 | Rubrika: Články

 • Fast foodové restaurace mírně zlepšují kvalitu jídel

  Fast foodové restaurace jen mírně zlepšují kvalitu jídla - Články Světa zdraví FIT - PardubiceFast foodové restaurace jsou největším přispěvatelem ke stále rostoucímu počtu nemocí srdce a cukrovky v USA. Skoro čtvrtina Američanů navštěvuje fast food dvakrát týdně. Většina jídla, které tam konzumují, má vysoký obsah tuku, cukru a soli, což všechno přispívá k onemocnění srdce.

  8.5.2013 | Rubrika: Články

 • SteviGuard - oslaďte si zdraví

  SteviGuard - přírodní nekalorické sladidloSvět zdraví uvedl v průběhu dubna 2013 na trh zcela nový produkt - přírodní nekalorické sladidlo Steviguard. Jedná se o nejvhodnější sladidlo nejen pro diabetiky. Dávkování je velmi praktické, protože 1 tabletka (55 mg) odpovídá jedné kostce cukru. Sladidlo je prakticky bez kalorií (1 tableta 0,22 kJ / 0,06 kcal) a hodí se ideálně při redukci váhy. SteviGuard je bez pachuti a "ocásku".  

  30.4.2013 | Rubrika: Články

 • Pitný režim

  Pitný režim - Články Světa zdraví FIT - PardubiceLidský organismus je velmi citlivý na ztrátu vody. Snižuje se celkový tělesný výkon, dokonce i mentální funkce, a to u dospělých i u dětí. Nedostatečný pitný režim způsobuje zvýšenou únavu, bolesti hlavy, kloubů, poruchy ledvin a může dojít až ke kolapsu krevního oběhu. Objevují se i souvislosti se vznikem řady běžných i vážnějších chorob, například oběhových, žaludečních či střevních. Mohou být prvním varováním, nebo se objeví jako důsledek déletrvajícího nedostatečného pitného režimu.

  15.3.2013 | Rubrika: Články

 • Glykemický index - GI

  Glykemický index - Články Světa zdraví FIT - PardubiceKaždá potravina obsahující sacharidy se v trávícím traktu a v krvi rozkládá na glukózu. Po snědení jakékoliv sacharidové potraviny tedy nastane dříve či později vzestup hladiny krevního cukru. Glykemický index je ukazatel, který říká, jak rychle po snědení dané potraviny vzestup krevního cukru nastane. Čím nižší hodnota glykemického indexu, tím lépe pro zdraví a hubnutí.

  12.3.2013 | Rubrika: Články

 • Doporučení před dovolenou

  Léto se Světem zdraví - Články Světa zdraví FIT - PardubiceDovolená je časem odpočinku, nikoliv stresu z toho, že přiberete. Buďte proto spokojeni, když se z dovolené vrátíte se stejnou váhou, s jakou jste odjížděli. Dovolená je určena i k relaxaci a odpočinku, a proto dostatečně spěte, odpočívejte a usmívejte se. Uvolnění a dobrá nálada mohou vaši redukci usnadnit více než nejpřísnější omezování jídelníčku.

  1.3.2013 | Rubrika: Články

 • Detoxikace aneb očista organismu

  Detoxikace - Články Světa zdraví FIT - PardubiceDetoxikace znamená odstraňování jedů nebo škodlivin. Četné studie prokázaly, že se lidé obecně cítí mnohem více nemocní a unavení než dříve. Soustavně totiž své tělo zanášíme látkami, které pro něj nejsou přirozené. Ať už je to kofein v podobě několika šálků kávy, abychom překlenuli onu neustálou únavu, nebo plyny a výpary, které vdechujeme, rychlá občerstvení či alkohol, jímž se snažíme zahnat celodenní stres.  Podstatná část škodlivin se do organismu dostává z běžných, průmyslově zpracovaných potravin. Možná jste se i vy zkoušeli "očistit" a pili dva dny pouze ovocné nebo zeleninové šťávy, nebo na týden vynechali kávu a alkohol ... a účinek se buď nedostavil, nebo jen velmi krátkodobě.

  2.2.2013 | Rubrika: Články

 • Překyselení organismu

  Překyselení organismu - Články Světa zdraví FIT - PardubiceJednou z příčin chronických degenerativních onemocnění je vychýlení základní, tzv. acido - bazické rovnováhy. Jinými slovy řečeno překyselení - odchýlení pH (kyselosti) krve a vnitřního prostředí od normálu (normální pH krve je 7,35 - 7,45, Ph moči může kolísat od 6 do 7).

  29.1.2013 | Rubrika: Články


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.