OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Můj příběh o cestě ke správné životosprávě

Zdeněk Hurych

Tady je můj příběh o cestě ke správné životosprávě, která ještě není u konce, ale pevně věřím, že je jediná správná.

Několikrát jsem se ve svém životě pokoušel zhubnout a přiznám se, vždycky se mě to pevnou vůlí a odhodláním podařilo a to dost výrazně. Moje váha kolísala mezi 125 a 90 kg. Problém byl ovšem v tom, že pomalu a se sebezapřením jsem kila shazoval a o to rychleji je nabral zpátky. Sportoval jsem a sportuji pořád, ale to v kombinaci se špatnými stravovacími návyky nepřinášelo ten správný efekt. Zdeněk Hurych PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Pardubice

Při jedné z návštěv posilovny jsem potkal kamaráda a překvapilo mě, jak dobře vypadá po fyzické i psychické stránce. S nadšením mi vyprávěl o návštěvách u výživového specialisty a mě to velice zaujalo.

Na začátku letošního roku jsem se proto objednal do Pardubic a mým poradcem se stal Marek Solnička (shodou okolností vychvalovaný mým kamarádem).

No, a Marek Solnička mě nezklamal. Od prvního setkání na mě působil velice dobře, příjemně a hlavně profesionálně. Zavedl mě do místnosti s váhou a ta ukázala 120,5 kg a tolik tuku, že jsem se až lekl. Od té chvíle začala výuka správného stravování a redukce mého tuku.

Sestavil mě vyvážený jídelníček se spoustou kombinací jídel, ale hlavně rozhodující byla pravidelnost a četnost jídel.

Psal jsem deník, co všechno jsem snědl a každých 14 dní jsem absolvoval kontrolní den s vážením a dalším upřesněním stravy. Nikdy jsem necítil hlad, a přesto šla kila dolů.

Po počátečním nadšení, kdy jsem za 3 měsíce shodil 10 kg, nastalo jednoměsíční období stagnace váhy, které mě mírně rozladilo. Marek Solnička se zamyslel a s váhavým pohledem se mě zeptal, jestli jsem schopen vzdát se veškerých příloh (chleba, rýže, brambory, jogurt atd.)kromě luštěnin. Přikývl jsem a tak mě naordinoval nízko sacharidovou dietu, která opět pohnula s váhou směrem dolů a to každý týden o 1 kg. Po šesti týdnech dalších 6 kg dole. Nejlepší na tom bylo, že každý sedmý den jsem mohl sníst cokoliv včetně zmrzliny, knedlíků, brambor, chleba a všechno co mě chutnalo.

Zdeněk Hurych PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví FIT PardubiceTak a tady by mohl můj příběh skončit, ale naopak. Teď teprve mám pocit, že jsem se naučil jíst, poznal mnoho nových potravin, pochutin a taky nelituji času na přípravu jídla. Vím, že to všechno je nesmírně důležité a doporučuji to každému. Můžete cvičit, jezdit na kole, chodit nekonečné kilometry, ale pokud k tomu nebudete správně a pravidelně jíst, tak to je jen 10 % úspěchu a zbytečná dřina. Já se cítím výborně a udělám všechno pro to, abych se tak cítil i nadále.

A tady ještě moje poděkování Marku Solničkovi. Vím, že je to především jeho práce, ale jeho znalosti, vlastní zkušenosti, sportovní aktivity, o kterých s nadšením vypravuje, jsou k nezaplacení. Proto si zasluhuje velký dík a přání, ať pomůže každému, kdo má zájem být fyzicky i duševně spokojen.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.