OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak jsem se začala zdravě stravovat

Prostě jsem se už na sebe naštvala. Potkala jsem známé: "Ty jsi pěkná zdravá a kulatá". Nemohla jsem se pořádně ohýbat, zavazovat tkaničky u bot a začaly problémy s dýcháním. Lékaři nenašli žádné zdravotní problémy. To už jsem pochopila, že jsou to přebytečná kila a hlavně tuky.

Jednoho dne jsem v Pardubických listech našla nabídku na konzultaci ve Světě zdraví Pardubice, a tak jsem si řekla, že zkusím pouze konzultaci. Po zvážení a měření jsem se od specialisty na výživu pana Krejčovského dozvěděla, jak moje tělo vypadá uvnitř. Hrůza a děs: váha 70,70 kg, výška 162 cm, 41%  tuku a metabolický věk 79,7 let. Při mém věku o 14 let více a stupeň obezity 111%. To už jsem neváhala ani chvilku. Začala konzultace, která byla velice příjemná, velmi pěkné prostředí a výborný zdravý čaj. Domluvila jsem si jídelníček. Žádné odvažování potravin a počítání kalorií. Pouze potraviny, které jsou pro mne vhodné a nevhodné, a to vzhledem k mým genetickým problémům. 

Zdravě jíst jsem tedy začala od prosince 2012 a do května 2013 jsem snížila váhu o 12,5 kg. Tuk se snížil o 8,5%, v pase mi ubylo 10 cm a v bocích 4 cm. Ty jsem neměla nikdy žádné. Hlavně velké bříško. Metabolický věk se snížil na 50 let. V květnu na preventivní prohlídce můj lékař dle krevního rozboru zjistil výborný zdravotní stav, všechny hodnoty jsou v normě a i on ocenil úbytek hmotnosti. Byla jsem hrozně nadšená. Ilona Kakrdová - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví FIT - Pardubice

Všechno však úplně bez problémů nebylo. Mohu říci, že jsem prvních 14 dní chtěla vše vzdát a doslova přišla krize. Ne nervová, ale chtěla jsem prásknout nádobím a všeho nechat.

Avšak po 14 dnech jsem měla objednanou další konzultaci, kde byl zjištěn úbytek váhy o 1,20kg i úbytek tuku. Zlepšil se obsah tělesné vody, což je velmi důležité. Trochu jsem se uklidnila a za podpory specialisty pana Krejčovského pokračovala. Z jídelníčku jsem vyřadila bílou mouku a všechny potraviny, které ji obsahují. Zařadila jsem mouku žitnou, velké množství zeleniny a odpoledne ovoce. Dříve jsem zeleninu skoro nevařila a hrozně málo jsem jedla i syrovou. Vše mně hrozně moc zachutnalo, vařit jiným způsobem jsem se také naučila. Úspěch se dostavil a nyní vařím i pro švagra, který ve věku 75 let za tuto dobu zhubl také o 12 kg a navíc si srovnal na normu stav kyseliny močové. 

Další problém bylo cvičení. Docela nerada cvičím, ale v tu dobu jsem navštěvovala kryokomoru, při lepším počasí i v zimě kolo, procházky a tanec. Poslední problém nastal s oblečením. Vše mně je hrozně velké, hlavně kalhoty a nyní nakupuji s radostí velikost M namísto původní velikosti XL.

Jsem hrozně spokojená, pohyblivá, lépe se mi dýchá a každému vřele doporučuji totéž. A proto bych také ráda poděkovala panu Krejčovskému za jeho bezvadný přístup, praktické rady, výběr potravin a vůbec za zřízení centra Svět zdraví v Pardubicích. 

Ilona Kakrdová, Pardubice, 65 let

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.