Detoxikace aneb očista organismu

Co je to detoxikace?

Detoxikace znamená odstraňování jedů nebo škodlivin. Četné studie prokázaly, že se lidé obecně cítí mnohem více nemocní a unavení než dříve. Soustavně totiž své tělo zanášíme látkami, které pro něj nejsou přirozené. Ať už je to kofein v podobě několika šálků kávy, abychom překlenuli onu neustálou únavu, nebo plyny a výpary, které vdechujeme, rychlá občerstvení či alkohol, jímž se snažíme zahnat celodenní stres.  Podstatná část škodlivin se do organismu dostává z běžných, průmyslově zpracovaných potravin. Možná jste se i vy zkoušeli "očistit" a pili dva dny pouze ovocné nebo zeleninové šťávy, nebo na týden vynechali kávu a alkohol ... a účinek se buď nedostavil, nebo jen velmi krátkodobě.

Detoxikace - Články Světa zdraví FIT - Pardubice

Potřebuji se vyčistit? 

Cítíte se často unavení, klesá váš životní elán, jste náchylní k nemocem, máte problémy se zažíváním (často např. zácpa), zhoršila se vám v poslední době pleť, případně trpíte otoky? Je možné, že příčinou bude zanesení organismu škodlivými látkami. V takovém případě je pro vás komplexní detoxikační kúra velmi vhodná.

Důvod je jednoduchý: to, co mnoho lidí považuje za "detoxikaci", náš organismus nemůže vyčistit. Nejde napravit roky přetěžování organismu jedy tím, že se o víkendu budete živit jen čerstvou zeleninovou šťávou.

Na druhou stranu i malé změny mohou být prospěšné. Pokud si na týden odepřete kávu, již tento klasický životabudič nebudete tolik potřebovat a hladina vaší přirozené energie se vyrovná. Vynecháte-li v jídelníčku cukr, zamezíte kolísání hladiny  krevního cukru. 

Jídelníček a detoxikace

Tím, že dáte pozor na to, co jíte, zabráníte přístupu velkého množství toxinů. Naprostým tabu by měla být káva, bílá mouka, mléko, alkohol, červené maso a uzeniny. Optimální je konzumovat pouze ekologickou stravu, jenže ta bohužel není natolik dostupná, abychom si jí mohli dovolit jíst každý den. Pokuste se tedy volit alespoň některé potraviny v BIO kvalitě - především ty, které jsou tradičně nejvíce postiženy pesticidy a chemickými látkami. Jedná se zejména o ovoce, zeleninu, maso a vejce.

Které potraviny působí detoxikačně?

Některé potraviny jsou schopny očistný proces podpořit a toxiny na sebe navázat. Zde je výčet těch nejzákladnějších, ale jistě by se našly i další: artyčoky, avokádo, červená řepa, česnek, jablka, kiwi, mořské řasy, řeřicha, švestky, brukvovitá zelenina (zelí, kapusta, špenát, květák, brokolice), vojtěška, chřest, banány a otruby.

Očistu organismu podpoříte i cvičením. Ideální je jóga, která vás naučí správně dýchat (podpora lymfatického systému), vyrovná hladinu vnitřní energie a pomůže snížit stres.

Detoxikaci tak, jak ji chápeme my, myslíme co nejkvalitnější očistu organismu od nahromaděných látek, které v organismu nemají co dělat, ať uložených například ve střevech, tak v samotných buňkách a mezibuněčném prostoru.

Pro komplexní očistu organismu je velmi vhodné využít síly bylinek. Například ostropeřce mariánského pro očistu jater, aloe vera a vlákniny (např. inulín) pro zažívací systém. 

Jako zásadní pro očistu tenkého střeva je správně vybalancované složení probatických bakterií, které najdete například v živých jogurtech (Hollandia, případně ve skleničce), nebo v doplňcích stravy.

Pro komplexní detoxikaci a snadnější používání jsme pro vás připravili komplexní produkty:

InPure®

Unikátní kombinace bylin, vlákniny a antioxidantů pro šetrné vyčištění organismu a zlepšení imunity.  Obsahuje pouze 100% přírodní/BIO složky.

Co rozhodně můžeme doporučit jsou preparáty řady InGel®, které obsahují směs vybraných probiotických bakterií s dalšími rostlinnými výtažky. 

InGel Active

Pokud trpíte záněty, problémy s klouby nebo kůží (ekzémy, lupénka).

InGel Lady

InGel Lady je unikátní produkt určený pro nastartování a správnou funkci ženského organismu. Zlepšuje imunitu a zažívací systém. Díky obsahu chaluhy bublinaté, spiruliny a přesličky působí velmi protizánětlivě. Omezuje výskyt mykóz, urologických i gynekologických obtíží. Obsažené bioflavonoidy zvyšují imunitu a působí preventivně i proti křečovým žilám. Významné zlepšení můžete zaznamenat u kvality nehtů a pleti.

InGel Boss

Pokud potřebujete získat "mužskou" výbušnost a energii. Doplněk nabitý adaptogeny pro zvýšení výkonnosti a ochranu prostaty.

Pokud to s detoxikací v jídelníčku myslíte vážně, zeptejte se našich specialistů, jak nejlépe navrhnout takový jídelníček, abyste si zajistili měřitelný výsledek. Navíc si zajistíte i dostatečný přísun ostatních živin a tím se kousek přiblížíte svému cíli.