OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Detoxikace aneb očista organismu

Co je to detoxikace?

Detoxikace znamená odstraňování jedů nebo škodlivin. Četné studie prokázaly, že se lidé obecně cítí mnohem více nemocní a unavení než dříve. Soustavně totiž své tělo zanášíme látkami, které pro něj nejsou přirozené. Ať už je to kofein v podobě několika šálků kávy, abychom překlenuli onu neustálou únavu, nebo plyny a výpary, které vdechujeme, rychlá občerstvení či alkohol, jímž se snažíme zahnat celodenní stres.  Podstatná část škodlivin se do organismu dostává z běžných, průmyslově zpracovaných potravin. Možná jste se i vy zkoušeli "očistit" a pili dva dny pouze ovocné nebo zeleninové šťávy, nebo na týden vynechali kávu a alkohol ... a účinek se buď nedostavil, nebo jen velmi krátkodobě.

Detoxikace - Články Světa zdraví FIT - Pardubice

Potřebuji se vyčistit? 

Cítíte se často unavení, klesá váš životní elán, jste náchylní k nemocem, máte problémy se zažíváním (často např. zácpa), zhoršila se vám v poslední době pleť, případně trpíte otoky? Je možné, že příčinou bude zanesení organismu škodlivými látkami. V takovém případě je pro vás komplexní detoxikační kúra velmi vhodná.

Důvod je jednoduchý: to, co mnoho lidí považuje za "detoxikaci", náš organismus nemůže vyčistit. Nejde napravit roky přetěžování organismu jedy tím, že se o víkendu budete živit jen čerstvou zeleninovou šťávou.

Na druhou stranu i malé změny mohou být prospěšné. Pokud si na týden odepřete kávu, již tento klasický životabudič nebudete tolik potřebovat a hladina vaší přirozené energie se vyrovná. Vynecháte-li v jídelníčku cukr, zamezíte kolísání hladiny  krevního cukru. 

Jídelníček a detoxikace

Tím, že dáte pozor na to, co jíte, zabráníte přístupu velkého množství toxinů. Naprostým tabu by měla být káva, bílá mouka, mléko, alkohol, červené maso a uzeniny. Optimální je konzumovat pouze ekologickou stravu, jenže ta bohužel není natolik dostupná, abychom si jí mohli dovolit jíst každý den. Pokuste se tedy volit alespoň některé potraviny v BIO kvalitě - především ty, které jsou tradičně nejvíce postiženy pesticidy a chemickými látkami. Jedná se zejména o ovoce, zeleninu, maso a vejce.

Které potraviny působí detoxikačně?

Některé potraviny jsou schopny očistný proces podpořit a toxiny na sebe navázat. Zde je výčet těch nejzákladnějších, ale jistě by se našly i další: artyčoky, avokádo, červená řepa, česnek, jablka, kiwi, mořské řasy, řeřicha, švestky, brukvovitá zelenina (zelí, kapusta, špenát, květák, brokolice), vojtěška, chřest, banány a otruby.

Očistu organismu podpoříte i cvičením. Ideální je jóga, která vás naučí správně dýchat (podpora lymfatického systému), vyrovná hladinu vnitřní energie a pomůže snížit stres.

Detoxikaci tak, jak ji chápeme my, myslíme co nejkvalitnější očistu organismu od nahromaděných látek, které v organismu nemají co dělat, ať uložených například ve střevech, tak v samotných buňkách a mezibuněčném prostoru.

Pro komplexní očistu organismu je velmi vhodné využít síly bylinek. Například ostropeřce mariánského pro očistu jater, aloe vera a vlákniny (např. inulín) pro zažívací systém. 

Jako zásadní pro očistu tenkého střeva je správně vybalancované složení probatických bakterií, které najdete například v živých jogurtech (Hollandia, případně ve skleničce), nebo v doplňcích stravy.

Pro komplexní detoxikaci a snadnější používání jsme pro vás připravili komplexní produkty:

InPure®

Unikátní kombinace bylin, vlákniny a antioxidantů pro šetrné vyčištění organismu a zlepšení imunity.  Obsahuje pouze 100% přírodní/BIO složky.

Co rozhodně můžeme doporučit jsou preparáty řady InGel®, které obsahují směs vybraných probiotických bakterií s dalšími rostlinnými výtažky. 

InGel Active

Pokud trpíte záněty, problémy s klouby nebo kůží (ekzémy, lupénka).

InGel Lady

InGel Lady je unikátní produkt určený pro nastartování a správnou funkci ženského organismu. Zlepšuje imunitu a zažívací systém. Díky obsahu chaluhy bublinaté, spiruliny a přesličky působí velmi protizánětlivě. Omezuje výskyt mykóz, urologických i gynekologických obtíží. Obsažené bioflavonoidy zvyšují imunitu a působí preventivně i proti křečovým žilám. Významné zlepšení můžete zaznamenat u kvality nehtů a pleti.

InGel Boss

Pokud potřebujete získat "mužskou" výbušnost a energii. Doplněk nabitý adaptogeny pro zvýšení výkonnosti a ochranu prostaty.

Pokud to s detoxikací v jídelníčku myslíte vážně, zeptejte se našich specialistů, jak nejlépe navrhnout takový jídelníček, abyste si zajistili měřitelný výsledek. Navíc si zajistíte i dostatečný přísun ostatních živin a tím se kousek přiblížíte svému cíli.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.