OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Anežka Lorencová

Jmenuji se Anežka Lorencová, pocházím z vesnice, kde bylo vždycky co dělat. Je mi 24 let a už od malička jsem měla pár kg navíc. Vždycky jsem si trochu přála, abych vypadala, jako moje hubené kamarádky, ale byla jsem spokojená a šťastná, s tím že jsem zdravá. V pubertě jsem slýchávala, že muži jsou rádi, když je za co ženu chytit a že se jim nelíbí – žena kost a kůže. To mi přidalo na sebevědomí a přestala jsem se trápit pár kily navíc. To se později změnilo.

Vystudovala jsem střední a vyšší zdravotnickou školu. Při ukončení studia jsem měla okolo 69 - 72 kg, jak kdy, ale byla jsem spokojená a neměla jsem žádné zdravotní ani psychické, či jiné obtíže. V roce 2016 ihned po škole jsem nastoupila do práce do nemocnice na geriatrickou JIP, jako zdravotní sestra, s přítelem jsme se přestěhovali do bytu do Pardubic. Další změnou bylo, že jsem začala užívat antikoncepci – postupně jsem přibírala kilogramy (co měsíc to 1 kg). Dostala jsem se na necelých 80 kg.

Po třech měsících jsem začala pracovat i na noční směny. Směny moje přibírání na váze hodně urychlily a začala se mi hodně objevovat celulitida. Veškerý pohyb byla cesta na koloběžce na vlak a z vlaku do práce a zpět, pohyb v práci a přes léto jsme jezdili na in-line bruslích. Pro holku z vesnice nic moc, ale přece něco. Postupně jsem začala hledat nějaký další pohyb a to hlavně v období okolo Vánoc, protože každé Vánoce naberu okolo 2 kg, jenže jiné roky jsem po Vánocích snadno zhubla, tentokrát ne a já byla o další 2 kg těžší. Chodila jsem na cvičení v podtlaku, v teple, na lymfo-drenáže, cvičila jsem doma podle internetu. A výsledky? Téměř nulové, vlastně ano – váha mi nelezla nahoru, zůstala okolo 82 kg a zlepšila se mi celulitida. Ale už tenkrát byla moje noční můra jen si představit stoupnout si na váhu. V únoru 2017 mi přítel vyznal lásku a požádal mě o ruku. V té době jsem vysadila antikoncepci, protože jsem začala mít velké zdravotní problémy. Začaly mě bolet nohy, nejdříve jedna a následně i druhá. Antikoncepci jsem rychle vysadila, protože jsem dostala strach a s každou pilulkou to bylo jen a jen horší.  

Nebrala jsem antikoncepci, chodila cvičit, chodila do práce, plánovala svatbu a pár dalších věcí. S váhou a mým tělem jsme si na sebe zvykli, přes léto pár oslav, někdy stres ze svatby, jak to dopadne a i přesto, že jsem chtěla zhubnout, nabrala jsem další 2 kg, ale tentokrát za 6 měsíců. Svatbu jsme měli v září 2018. Byli jsme spokojení novomanželé.
Následně jsme v práci dostávali více a více přesčasů, odešli nám nějaké sestřičky a nové nikde. Každý měsíc 30-45 přesčasových hodin, více práce, méně času na rodinu, na jídlo v práci. Více stresu, více únavy. Váha šla opět nahoru a já byla šťastná v životě, ale nešťastná se svým tělem. Byla jsem zoufalá, vážila jsem už skoro 90 kg. Hledala jsem na internetu různá cvičení, diety, a jiné metody. Ale diety jsem držet nechtěla, cvičení mě bez jakýchkoliv výsledků přestalo bavit. Únava byla stále větší a energie žádná, jedla jsem převážně ovoce, pečivo a pila džusy, po kterých jsem měla alespoň na chvilku energii. Cítila jsem, že bych byla schopná stále spát a odpočívat.

V dubnu 2018 jsme byli s manželem na výletě v Adršpašských skalách. Bylo tam nádherně, ale já tam něco pochopila a zjistila. Chodili jsme celý den, abychom toho co nejvíce viděli. Když jsem šla do schodů nebo do kopce, nestačila jsem pořádně dýchat. Na mluvení při chůzi jsem mohla zapomenout úplně. Chtělo se mi brečet. Styděla jsem se, připadala jsem i jak senior, co nemůže popadnout dech.

Řekla jsem si: ,,Tohle sama nezvládnu.“

Manželovi jsem neříkala, že jsem nešťastná se svým tělem, bála jsem se, abych se mu nepřestala líbit. Každý chlap má přece vedle sebe rád, hezkou, sebevědomou ženu, která se o sebe stará.

Pár dní po výletě o noční službě, když jsem měla čas, hledala jsem na internetu nějakou poradnu, výživovou poradkyni, či něco z čeho nebudu mít pocit, že se mi budou smát. Hledala jsem něco, co mě osloví a z čeho budu mít pocit, že mi to doopravdy pomůže.

Našla jsem odkaz na Svět zdraví (celkové změření + hodina konzultace s výživovou specialistkou na 1 hodinu za 200,- Kč). Napsala jsem do Světa zdraví. Hned druhý den se mi ozvala milá slečna z recepce, zda můžeme domluvit termín.

Na první schůzku (9.5.2018) jsem šla natěšená a zároveň trochu s obavou, co bude. Ale řekla jsem si, že s mou váhou, která byla 91,6 kg to nesmí být horší.

Ujala se mě milá paní Myslíková, která se mnou probrala můj životní styl, stravování, směny v práci, co bych chtěla změnit, na jaké váze jsem byla spokojená a kdy to bylo. Vyplnila se mnou celý dotazník podle, kterého mi do 3 dnů zpracovala výživový plán s vhodnými a nevhodnými potravinami pro mě. Byli zde i nějaké recepty, doporučení. Celý plán se mnou prošla a s ochotou mi vše vysvětlila. Vše jsem si následně zapisovala.

Změnila jsem stravování. Naučila jsem se jíst po 3 hodinách (v práci, doma a i na noční směně), méně ovoce, více zeleniny a bílkovin. Vyloučila jsem vepřové maso, skoro úplně brambory, džusy a suroviny, které jsem měla napsané v nevhodných potravinách. A výsledek? Úchvatný - po 2 týdnech jsem vlezla na váhu a měla jsem 3 kilogramy dole. Doslova jsem se lekla toho čísla, které se objevilo na váze.

Následně už váha klesala pomaleji, ale to nevadí. Cítila jsem se lépe. Přestala jsem každý den polehávat, mám více energie, postupně se mi ztratila celulitida. Zmizelo mi bříško, zmenšila se stehna a manžel mi čím dál častěji říká, že se mu líbí moje pozadí. Musela jsem si koupit menší oblečení a vejdu se do věcí, které jsem chtěla dát někomu hubenějšímu. Kolegové v práci mi říkají, že mi to sluší a zároveň se diví, že stále jím.

Nemám téměř žádnou chuť na sladkosti, čokolády, ovocné džusy a tučná jídla, pokud pravidelně jím. Pokud se přeci jen zapomenu v práci najíst nebo není čas, odrazí se to později na mých chutích na sladké či na cokoliv a to převážně večer. Pokud se nenajím pravidelně na noční, je mi ráno špatně. Den bez svačiny je pro mě už málo představitelný.

Jsem šťastná, že vím jak zhubnout, že je to na mě vidět a že mám podporu manžela, rodiny, kolegů, přátel a také paní Myslíkové.

Děkuji všem ve Světě zdraví.

Hlavně děkuji moc paní Myslíkové, že mi ukázala jak zhubnout a nebát se u toho dobře najíst. Děkuji za podporu a stále nové a nové rady a také za to, že mi vše vysvětlila. Vždycky na mě byla hodná, i když jsem zrovna měla na něco chuť a dala si to. Poradila jak vyzrát na chutě a jiné. Zvedlo se mi opět sebevědomí. Také děkuji, že mi pomohla vyzrát na mého strašáka, kterým se stala nezadržitelně stoupající váha. Děkuji.

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.